Szkoły Gminy Jasienica spełnią czytelnicze marzenia uczniów!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 listopada 2015

Szkoły podstawowe Gminy Jasienica zgłosiły się do udziału w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej - „Książki naszych marzeń”, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Podstawowym założeniem projektu jest wyposażenie bibliotek w pozycje książkowe, które są wyborem uczniów. Dzięki temu, biblioteki zapełnią się książkami, które odpowiadają zainteresowaniom dzieci, a co za tym idzie – rozbudzą w nich chęci częstszego sięgania po słowo pisane. Jednakże program nie kończy się tylko na tej aktywności. Przewiduje również współpracę bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi, realizację akcji i wydarzeń czytelniczych, tak aby zapewnić kompleksowe działania w zakresie promocji czytelnictwa.

 

            W wyniku programu, szkoły podstawowe otrzymują dofinansowanie na zakup książek do bibliotek szkolnych. Na ten cel MEN przeznaczy 20 mln zł. Pozostałe pieniądze – 4 mln zł – zagwarantują samorządy. Fundusze zostają rozdzielone wg kryterium liczby uczniów:

  • 1000 zł dla szkół liczących do 70 uczniów;
  • 1300 zł dla szkół liczących od 71 do 170 uczniów;
  • 2170 zł dla szkół liczących więcej niż 170 uczniów.

 

Szkołom Gminy Jasienica zostało przydzielone wsparcie finansowe, wynoszące 13 580 zł. Wkład własny gminy opiewać będzie na sumę 3 395 zł. Pozwoli to na zakup ponad 500 książek dla dzieci!

J.G.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Książki

    Książki