Uczennica ZSP w Wieszczętach w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 stycznia 2018

17 stycznia 2018 roku zostały ogłoszone wyniki II etapu konkursu – rejonowego, który miał miejsce  w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku – Białej. Na liście osób zakwalifikowanych do ostatniego – wojewódzkiego etapu znalazła się uczennica klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach - Viktoria Glombitza.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego organizowany jest przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego. Za jego organizację odpowiada Regionalny Ośrodek Doskonalenia „WOM” w Częstochowie.

Jego podstawowe cele to: doskonalenie sprawności czytania, pisania, korzystania z informacji, upowszechnianie czytelnictwa i rozwój kompetencji czytelniczych uczniów, rozwijanie ich humanistycznych zainteresowań, wdrażanie do samokształcenia, wreszcie promowanie uzdolnionych uczniów i nauczycieli osiągających wysokie wyniki w pracy z utalentowanymi wychowankami.

Obejmuje on trzy etapy: szkolny (6.11.2017r.), rejonowy (5.01.2018r.) oraz wojewódzki (20.02.2018r.). Do II i III etapu zostają zakwalifikowani uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 85% punktów do zdobycia.

 

Autor: Barbara Mikołajczyk - nauczyciel ZSP w Wieszczętach

Galeria

  • Powiększ zdjęcie