Rok Szkolny 2016/2017 - które podręczniki szkolne za darmo?

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 lipca 2016

 Warto sprawdzić, które podręczniki uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymają bezpłatnie, szykują się zmiany dla rodziców uczniów klas III i V oraz II klasy gimnazjum.

W tym roku kolejne klasy otrzymają darmowe podręczniki.

Reforma, która miała zapewnić podręczniki szkolne za darmo wszystkim uczniom klas podstawowych i gimnazjalnych jest wprowadzana etapowo i zakonczy się w roku szkolnym 2017/2018. W roku szkolnym 2015/2016 darmowe książki do nauki otrzymały dzieci w klasach I, II i IV oraz I klasy gimnazjum. W tym roku szkolnym 2016/2017 z ulgą odetchną także rodzice uczniów klas III i V klas podstawowych i II gimnazjum, którzy także będą mieli zapewnione podręczniki z dotacji.

Które podręczniki otrzymamy za darmo?

Uczniowie wszystkich klas objętych dotacją otrzymają komplet książek do nauki w poszczególnych klasach w tym w klasach I-III podręcznik i ćwiczenia do nauczania zintegrowanego oraz podręcznik i ćwiczenia do nauki języka obcego. Jedyny koszt, który obciąży rodziców będzie dotyczył zakupu podręczników do nauki przedmiotów nieobowiązkowych takich jak etyka czy religia. Uczniowie klas IV i V otrzymają komplet podręczników i ćwiczenia do wszystkich przedmiotów. Klasy IV i I gimnazjum otrzymają podręczniki wieloletnie z poprzedniego roku i nowe ćwiczenia do wszystkich przedmiotów.

VI klasa szkoły podstawowej i III gimnazjum na razie bez dotacji.

Rodzice uczniów klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum będą z pewnością niepocieszeni, ponieważ ich dzieci w tym roku jeszcze nie otrzymają podręczników szkolnych za darmo. Dotacja obejmie wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych dopiero od września 2017/18.

 

K.M.